ANA SAYFA Hoş Seda Müzikevi Tanıtım
saraloğlu logosu

HosSeda                        Html Kodları

HOŞ SEDA MÜZİK EVİ

Tanıtım :

        Öncelikle sizlere bir düşüncemi özetleyeceğim ondan sonra öz geçmişim hakkında bilgi vereceğim.

       Görünen odur ki zihinsel çalışma insanı olgunlaştır ama aynı zamanda yorar ve yıpratır. Ayrıca bedensel çalışma insana dinçlik ve sağlık verir . Tıpkı sporun insan sağlığına olan yararları gibi. Öyle ise insan hayatı boyunca bu her iki tür çalışmaya yer vermelidir. Hem olgunlaşmalı ve hem de beden sağlığını korumalıdır.        

      İşte benim uğraşlarım bunun gibi bir şey

      Ben oldum olası güzel sanatların her bölümüne ilgi duydum. İlkokuldan beri resim yapmak yaşamımın bir parçası olmuştu. Ayrıca musiki ile de ilgilendim. Kendi enstrümanımı kendim yaptım.

      İlk ve Orta Okulu Rize?de bitirdim. Kuleli Askeri Lisesini ve Harp Okulunu okuyarak Topçu Teğmeni olarak mezun oldum. Güzel yurdumun çeşitli bölgelerinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu olarak zevkle görev yaptım. Top.Kd.Albay rütbesiyle 4.Zh.Tug.Top.Alay komutanlığını ve 29.Tüm.Top.Alay komutanlığını yaptım. Ve 1977 yılında kendi isteğimle emekli oldum.

      Artık zamanım vardı. Yağlıboya resim çalışmaları yanında bir hayli heykel de yaptım ve bol bol şiir yazdım. Çeşitli musiki derneklerine devam ettim. Musiki bilgimi, nota, usul, solfej ve makamları tanıma yönünde geliştirdim. Yetmedi, Türk musikisinin en güzel enstrümanı sayılabilecek Kanun?u imal etmeye başladım. 260 ın üzerinde kanun yaptım. Kanunlarım yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da ilgi gördü. Kanun hocaları, öğrencilerine benim kanunlarımı önerdiler.

      Halen bu uğraşıma devam etmekteyim.

      Musiki severlere saygı ve selamlarımı sunarım.

      Hoşçakalın

E.Top.Kd.Alb. İsmail SARALOĞLU

 Adres : Naci Çakır Mah.3.Sok.15/c Dikmen / ANKARA
  Cep:(0543) 838 13 30   E-posta: attila@saraloglu.com